Joalis » Aktuálna téma » Nezbednica Miša
Joalis

Aktuálna téma

date  13. 03. 2018Nezbednica Miša

Nezbednica Miša

             Na dedine to tak chodí, zvieratká sa motajú po dvore, či už psík, či mačičky alebo iné drobné zvieratká. Ani u nás to nie je inak. Psíka síce máme len jedného, ale mačičiek sa nám niektoré roky na dvore nazbiera viac. Všetky ale máme radi, oni sú vďačné, aj keď sa niekedy na celé dni kdesi stratia, vracajú sa stále späť.

            Jedného dňa sa nám naša nezbednica Miša vrátila s problémom, ktorý sme si najprv nevšimli. No časom sme pozorovali, že je nervózna, nepokojná, stále sa o niečo otiera alebo si labkami trie očká. Chytili sme ju a prezreli poriadne. Očká mala zalepené a akoby jej odtiaľ vytekala tekutina. Tekutina bola zo začiatku priesvitná, snažili sme sa jej očko oplachovať. No asi po troch dňoch sa tekutina zmenila na žltkastú s miernym zápachom, tak sme sa vybrali s Mišou k veterinárovi.

Veterinár zhodnotil, že Miša má zápal spojiviek, že je dobré, že sme prišli takto v začiatkoch, pretože aj takáto banalita, môže spôsobiť poruchy videnia pokiaľ sa nelieči. Dostali sme dezinfekčné prostriedky na umývanie očí, ako aj kvapky do očí. Keďže príčinou infekcie bola baktéria, pribudla aj antibiotická masť. Našu Mišu sme liečili dva týždne a držali ju bokom od ostatných mačičiek. Potom sme s ňou šli na kontrolu, aj keď už bolo všetko v poriadku, liečba pokračovala ešte pár dní.

Miša ale o polroka mala zas ten istý problém, tak sme opäť riešili masti a kvapky, no nakazila aj inú mačičku, ktorá bola ešte dosť maličká. Rozhodli sme sa, že Mišu a ostatné mačičky preventívne preliečime inými prípravkami. Zvolili sme si prípravky Joalis, s ktorými máme dobré skúsenosti v rámci rodiny. Pre naše mačičky sme vzali veterinárne prípravky Joalis Animal, na preliečenie mikrobiálnych baktérií AniMik, AniMet na okruh pečene (oči podľa čínskej medicíny spadajú pod tento okruh) a aby bola tá naša nezbednica trošku pokojnejšia, vybrali sme si aj  AniNevrin. Odporúčali nám aj jeden humánny prípravok zameraný na oči - Okuladren.

 

            Mačičkám sme to pekne vtierali do slabín pri hrách s nimi a niektoré si tie svoje kvapky prišli vypiť z mištičky. Tešíme sa, že sme ďalší rok prežili bez chorôb očí a Miša nám priviedla ukázať svoje zdravé potomstvo.