Joalis » Aktuálna téma » BENY
Joalis

Aktuálna téma

date  19. 10. 2016BENYZlomená labka

Tento príbeh sa odohral už pred rokom. Máme doma veľmi neposedného havkáča, ktorý stále niečo „vymýšľa“, no proste sa cítime akoby sme mali doma opäť malé dieťa, z ktorého nemôžete spustiť zrak. Aj napriek tomu, že má výbeh, chodievame s ním na prechádzky, on má stále dostatok energie.

Jedného pekného dňa k nám zavítala návšteva a on sa pravdaže preháňal po dvore s mačkami, no žiaľ, návšteva nezavrela poriadne vstupnú bránku a on uvidel príležitosť na nové dobrodružstvo,  a tak sa vybral na potulky po okolí. Vrátil sa, návšteva odišla a u nás nastala malá  zmena, bolo u nás trošku viac pokoja ako inokedy. Náš havino nám síce nič neprišiel povedať, no všimli sme si, že tak nebehá po dvore a akosi nedošľapuje na labku. Nechali sme to tak, s pomyslením, že možno len zle stúpil a že to prejde. No ráno bol opäť pokoj a náš havino Beny naďalej kríval. Manžel ho teda vzal do náručia a prezrel mu labky, vtedy si všimol, že jedna labka je opuchnutá a tak mierne akoby ohnutá. Nuž sme naložili Benyho do auta a zašli k veterinárovi. Po vyšetreniach nám oznámili, že Beny má zlomenú labku, pýtali sa nás kedy sa to stalo a tak, a vtedy sme si spomenuli, že keď odchádzala návšteva bola bránka otvorená a Beny sa neprišiel rozlúčiť. Neprikladali sme tomu vtedy žiaden význam a neskôr sme sa od susedy dozvedeli, že Benyho zrejme trafilo auto, že ho videla ísť okolo cesty a už kríval.

Zlomenina našťastie nebola veľká, ani komplikovaná a tak dostal Beny dlahu, kým sa to upraví. Veľmi ho to netešilo, keďže podnetov na vystrájanie bolo stále dosť. Prešlo pár týždňov a konečne sme šli od veterinára domov bez dlahy. Mysleli sme, že Beny bude opäť vo svojej koži a dobehne zameškané, keď už nemá dlahu, no nestalo sa, vyzeral akoby sa bál na tú labku opäť došľapovať. Stále ju držal viac hore ako na zemi, aj keď si už pobehoval po dvore. Časom sa to zlepšilo, no stále to nebolo ono, keď sme sa dotkli labky, vždy ju tak stiahol akoby bolela. Šli sme teda opäť k veterinárovi, no labka bola po fyzickej stránke v poriadku, dali nám niečo proti bolesti a vraveli, že máme byť trpezliví, že sa to upraví. No napriek tomu že sme mali pre Benyho niečo od bolesti, sme sa rozhodli, že sa poobzeráme aj po niečom alternatívnom na pohyb. Na internete sme našli prípravok Joalisanimal AniMove, určený na pohyb zvieratka, objednali sme si ho a keď nám došiel začali sme ho podávať Benymu. Postupne sme videli zmenu, krívanie ustúpilo, viac dostupoval a čochvíľa opäť lietal po dvore ako víchor. Preventívne mu tento prípravok podávame aj naďalej.

Dodnes sa tešíme, že Beny je opäť ako roztopašné dieťa. Pravdaže, už si dávame pozor nato, aby naša brána neostala nikdy otvorená a Beny nechodieval na potulky po okolí bez nás a vodítka. Prísť o tohto verného spoločníka by pre nás bola tragédia.

                                                                                                                                                             Mária z Levíc