Joalis » Niekoľko slov MUDr. Josefa Jonáša o prírodných veterinárnych preparátoch
Joalis

Niekoľko slov MUDr. Josefa Jonáša o prírodných veterinárnych preparátoch

„Prírodné preparáty pre zvieratá vychádzajúce z celostného poňatia organizmu nie sú príliš obvyklé, preto je potrebných niekoľko slov k vysvetleniu ich účinku. Holistický (celostný) prístup vychádza z presvedčenia, že zdravotný stav zvieraťa je výsledkom súhry psychických a fyzických faktorov. V každom preparáte sú súčasne prítomné obe zložky. U domácich zvierat je psychika zložitejšia, lebo zviera je v úzkom kontakte s človekom, od ktorého sa „infikuje“ jeho psychickými problémami a stresmi.

Očakávali by sme, že budeme potrebovať veľa preparátov na rôzne zdravotné problémy. My ich však máme k dispozícií len šesť, a to na šesť systémov. Organizmus zvieraťa je tvorený štyrmi tkanivami – väzivom, nervovým tkanivom, svalový tkanivom a epitelom. Tieto tkanivá sú narušené prítomnosťou fyzických a psychických toxínov. Sem sa radia chronické infekcie, mikrobiálne toxíny, toxické kovy, chemikálie, parazity, nežiaduce súčasti potravy, ale taktiež stres, strach, depresia, agresivita atď.

Toxíny poškodzujú funkcie tkanív, vznikajú zdravotné problémy, ale taktiež aj nežiaduce prejavy, poruchy chovania zvieraťa a rôzne emocionálne poruchy, ktoré vôbec nie sú vzácne. Všetky preparáty Joalis – AniDigest, AniMove, AniNevrin, AniSkin, AniSpir, AniUrin a AniMet – si okrem iného všímajú funkciu imunitného systému. Ten chráni zviera pred infekciami, ale hlavne odstraňuje toxíny z jeho organizmu. Tkanivá sa po odstránení toxínov regenerujú a funkcie orgánov obnovujú.

Detoxikačné veterinárne preparáty Joalis vyrábame vo vlastnom farmaceutickom závode a dlhodobé skúsenosti máme s preparátmi určenými pre ľudí. Používajú ich nakoniec ľudia v polovici Európy. Ich odporcovia namietajú, tak ako je to u väčšiny prírodných preparátov, že účinok je vlastne placebo efekt, teda sugescia. Preto sme chceli dokázať, že zvieratá, ktoré zo sugescie nemôžeme podozrievať, reagujú úplne rovnako ako ľudia. Podarilo sa to a preto dnes môžeme pomáhať aj im.“